Feedly

Post może i spóźniony, ale może kogoś zachęci do wypróbowania, a komuś pomoże w codziennym przeglądaniu treści w internecie.
Jakiś czas temu Google zamknęło swój czytnik RSS-ów, a jako, że w zasadzie wszystkie treści przyswajałem przez kanały RSS to wyszło na to, że trzeba poszukać alternatywy. Co się okazało wiele jest czytników RSS każdy ma swoje wady i zalety. Jest Flipboard (całkiem przyjemny tylko dyskwalifikuje go brak wersji desktopowej), powstał Google Curents (podobnie jak Flipboard nie posiada wersji na PC) później przekształcony w Google Kiosk. I w końcu znalazłem Feedly.

Działa jak należy, jest w wersji desktopowej przez przeglądarkę www, jest apk'a pod Androida. Jednym słowem daje rade. Niestety nie ma róży bez kolcy. Feedly ma dwie wady nie jest domyślnie dostępne w przeglądarce chrome i nie ma polskiej wersji językowej. Jeśli chodzi o język to znając jakieś podstawy angielskiego bez problemów obsłużymy aplikacje, a jeśli chodzi o brak możliwości subskrypcji w chrome to już pokazuje jak się z tym uporać.


Gdy po zaklikaniu linku z kanałem rss czy wpisaniu ręcznie adresu kanału rss na liście wyboru subskrypcji brakuje feedly klikamy "zarządzaj".


Kolejno klikamy "dodaj" podajemy nazwę oczywiście feedly i w polu Adres URL wpisujemy:
http://www.feedly.com/home#subscription/feed/%s
Zatwierdzamy klawiszem zapisz, ew ustawiamy feedly domyślnym programem subskrypcji.


Teraz, gdy już mamy Feedly domyślnym klientem klikamy (pierwszy obrazek) przycisk "Subskrybuj teraz" wtedy z automatu przeniesie nas już bezpośrednio do Feedly, gdy zaklikamy "+feedly" możemy dodać kategorię do której chcemy przypisać dany kanał rss. Oczywiście wcześniej musimy mieć konto w serwisie ew logować się przy pomocy loginu od googla.


Feedly poza czytnikiem rss jest też dostawcą treści można sobie wybrać z wielu kategorii wiele kanałów (wybór w prawym górnym rogu).


Po tych zabiegach nic tylko korzystać. Poniżej filmowa ilustracja z codziennego używania Feedly.


Feedly posiada opcje udostępniania treści w social media zapisywania "na później" oraz wiele innych dodatkowych funkcji. Ważne też jest, że wszystko się synchronizuje pomiędzy każdym klientem zarówno tym desktopowym jak i na androidzie. W praktyce wygląda to tak, że jak coś przeczytam na telefonie to mam to oznaczone jako przeczytane, i na tablecie, i na komputerze. Podobnie z zapisywaniem "na później"  gdy coś zapisze na laptopie to mam to zapisane w telefonie i na tablecie.